Ceramic Art London 2015

Her kommer en liten rapport fra CAL 2015. Lederen vår, Anne Marit Steinshamn, var der også i år.

ceramic-art-london

Hun skriver:
I fjor var eg veldig imponert over all den spennande keramikken som var å sjå der. Imponert over den variasjonen som er mogeleg med leire !

Og ikkje minst : å vera saman med mange keramikere når ein opplever så mange inntrykk. Kjempeopplevelse !

I år var eg saman med mannen min, Oddgeir, på Londontur. Det blei ein fantastisk helg med Ceramic Art London som det store målet.

Og det var veldig bra i år og.

Hyggelig å kjenna att mange keramikere sine ting. Dei fleste hadde med andre ting i år.Kanskje for å visa litt framgang..
Mange utstillarar lagar tynne,lekre ting i porselen.

Stor opplevelse å ha mulighet til å snakka med desse flinke keramikarane som gjerne deler teknikkar/erfaringane sine med deg.
Men ikkje lov til å ta bilder…

Listar opp heimesider til nokre av dei eg likte best, så dåke kan kosa dåke med fine bilder !

Midori Takaki,  www.midoritakaki.co.uk
Christopher Taylor (min favoritt) , www.christaylorceramics.co.uk   vann 1. pris 2014

Rowena Brown, www.rowenabrown.co.uk    vann 1.pris i år

Dylan Bowen, www.dylanbowen.co.uk

Matthew Blakely, www.matthewblakely.co.uk

Sophie MacCarthy, ikkje heimeside, men søk på namnet…nydelige ting som krevde utrulig med arbeid..begitning, dekke til med papir osv..

Helen Beard, www.helenbeard.com

Jenny Southam, www.jennysoutham.co.uk  artige figurar

Catherine Saby Capri , www.caprisculptures.com    fantastiske dyrefigurar

Bli inspirert !!

Minner om Ceramic Art York 11-13 September. York er apsolutt å anbefale for den som er interessert i kunst og handtverk.

Ceramic art york 15

I Oxford skal det vera Oxford Ceramic Fair 24-25 oktober.  (ikkje langt fra London).

Helsing Anne Marit
Dette innlegget ble publisert i Generelt. Bokmerk permalenken.

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut / Endre )

Twitter picture

Du kommenterer med bruk av din Twitter konto. Logg ut / Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut / Endre )

Google+ photo

Du kommenterer med bruk av din Google+ konto. Logg ut / Endre )

Kobler til %s